CQ WW RTTY 2013 jako OL9A SOSB80
Tak opět došlo na největší RTTY událost roku. Po 3 letech jsem si znovu odjel kategorii 80m SOSB. Poprvé jsem tento závod jel na 80m v LP kategorii roku 2010. Tehdy mě RTTY opravdu oslovilo :) Poté následovaly dva M/S závody jako OL7M.
Letošní zaneprázdnění operátorů způsobilo, že jsme nakonec závod v M/S odpískali... Několik víkendů před závodem jsme za pomoci Pavla OK1MU a Dana OK1HRA dokompletovali novou anténu na nový stožár. Osvědčený sloper system 4 zalomených dipólů:
Systém napájení je klasický, kdy jeden dipól se budí a ostatní jsou prodlouženy o úsek vedení jako reflektory. K přepínání používám 16A relátka ve větším množství. Celý systém je ovládán pomocí Open Stack krabičky (o té příště):
Přepínání je tak možné pomocí tlačítek na stole nebo webového rozhraní ve funkci remote control.
Ale zpět k závodu. Celkem mě překvapila slabší účast na tomto pásmu. To potvrzuje i pohled na 3830, kde spousta stanic v Multi pásmo 80m dosti opomíjí. Další překvapivý aspekt nové antény je ten, že v logu je více stanic z NA (153), než z DL (152). To bylo znát hlavně odpoledne a ráno, kdy chyběl klasický dipól v rozumné výšce. Poučení pro příště a jak bude volno, bude se další anténa řešit. Čekal jsem, že se podaří nějaké pěkné DXy, ale z východu se povedly jen 4 JA stanice a ze západu pár věcí z Karibiku. Jelikož jsme jel v kategorii NonAs, uteklo pár násobičů, co mě nezavolalo a já je během závodu nepotkal. Velice se mi zalíbila funkce Dual-watch, kdy jsem po vlastní CQ ladil druhé VFO a hledal nové stanice. Povedlo se tak několik násobičů a bohužel jsme i o jeden přišel. A to GW, toho jsme našel, volal a nakonec se nedovolal. Než jsem odhalil problém v tom, že volám na vlastním kmitočtu a ne na jeho, odladil se.
Výsledek nakonec není tak špatný, i když jsme měl o něco vyšší cíle :) Díky všem za zavolání a pomoc se závodem.
Příspěvek na 3830.